Македонија 25. јуни 2020. / 20:58

Обвинителството ја затвори истрагата за предметот „Пациент“ против Османи

Обвинителството ја затвори истрагата за предметот „Пациент“ против Османи

Вицепремиерот Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека обвинителството ја затворило истрагата за предметот „Пациент“ која СЈО ја отвори против него, не наоѓајќи ништо незаконско.

Османи пишува дека сите шпекулации и лажни обвинувања кон него завршиле. Од обвинителството ја потврдија информациите и најави детали за утре.