Македонија 14. септември 2018. / 14:51

Каков подарок доби Могерини во Старата скопска чаршија

Каков подарок доби Могерини во Старата скопска чаршија

Високата претставничка за надворешни работи на ЕУ Федерика Могерини, додека правеше прошета низ скопската Стара чаршија  доби изненаден подарок.

Могерини од еден златар доби подарок филигрански брош во форма на пеперутка, па веднаш си го закачи на палтото.