Македонија 28. март 2020. / 22:50

ЈО отвори предмет за случајот со стружанката која почина од коронавирус

ЈО отвори предмет за случајот со стружанката која почина од коронавирус

Од семејството на починатата за ТВ Телма изјавија дека жената, со приоритетен упат од матичен лекар, ја однеле во болницата во Охрид од каде преку прозорец им рекле да си ја носат дома и да ја донесат само ако е позитивна на тестирањето за коронавирус

Основното јавно обвинителство Охрид отворило предмет по допрен глас за случајот со 66-годишната жена од Струга, која е четврта жртва на коронавирусот во земјава. Информацијата за постапувањето на ОЈО Охрид за „360 степени“ ја потврдија од Јавното обвинителство на Република Северна Македонија.