Македонија 23. мај 2020. / 20:34

(ФОТО) Новата сопруга на реисот Сулејман Реџепи

(ФОТО) Новата сопруга на реисот Сулејман Реџепи

Реисот на ИВЗ, Сулејман Реџепи се ожени со девојка 50 години помлада од него, објавија дел од албанските медиуми.

Тие ја објавија и ексклузивната фотографија од церемонијата помеѓу Сулејман Реџепи и неговата нова сопруга.

Според пишувањата на дел од медумите крунисувањето на врската се случило синоќа.

Ова е втор брак на реизот Реџепи, четири години откако почина неговата прва сопруга.