Македонија 19. јануари 2021. / 22:49

Џафери, Беџети, Меџити и Дураку на средба: Не провоцираме никого

Џафери, Беџети, Меџити и Дураку на средба: Не провоцираме никого

Градоначалникот на општина Сарај, Блерим Беџети, на фејсбук објави фотографија од неформална средба во ресторан со пратеникот Изет Меџити, како и поранешните вицепремиери Муса Џафери и Садула Дураку.

Ние денеска сме на заеднички ручек, редовна средба би рекол, бидејќи не седиме само ние четворица, има и други луѓе, и јас седам со други луѓе, сигурно и тие седат со други луѓе и нема никаква поврзаност со тоа што го зборувате, изјавил Беџети за ТВ 21.

Инаку, четворица функционери на ДУИ, пред се Меџити, во последно време упатуваат знаци на негодување кон дел од сопартијците во владата, пред се вицепремиерот Артан Груби и министерот за надворешни работи Бујар Османи.