Македонија 08. септември 2018. / 12:09

Делегација предводена од Заев положи цвеќе на вечните почивалишта на Глигоров и на Трајковски

Делегација предводена од Заев положи цвеќе на вечните почивалишта на Глигоров и на Трајковски

Владина делегација преводена од премиерот Зоран Заев денеска по повод Денот на независноста положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели на Република Македонија, Киро Глигоров и Борис Трајковски и на споменикот „Ослободители на Скопје“.

Во составот на владината делегација беа и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и министерката за странски инвестиции Зорица Апостолска

Покрај владината делегација, цвеќе положија и делегации од македонското Собрание, Кабинетот на претседателот на државата, претставници на дипломатскиот кор и граѓани.