Македонија 08. октомври 2019. / 18:02

Боки 13 примил инфузија и повторно е вратен во Шутка

Боки 13 примил инфузија и повторно е вратен во Шутка

Првоосомничениот во случајот Рекет, Бојан Јовановски добил инфузија во болница и повторно е во затворот во Шутка.

Тој денеска наместо да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска, заврши во болница.

Интервенираше и брзата помош, па после половина час на носилка Боки 13 беше изнесен од зградата на Обвинителството.