Магазин 22. јануари 2021. / 15:26

Зинедин Зидан заразен со Ковид 19

Зинедин Зидан заразен со Ковид 19

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан се зарази со коронавирус, соопшти прес-службата на клубот.

Во моментов нема дополнителни информации за здравјето на францускиот фудбалски стручњак.

Најверојатно, Зидан ќе го пропушти натпреварот од 20. коло во Ла Лига против Алавес, што ќе се одржи в сабота на 23 јануари. Почетокот е во 21 часот.