Магазин 06. февруари 2019. / 17:53

Забрана за камиони на патот Маврово- Дебар во двата правца поради обилни врнежи од снег

Забрана за камиони на патот Маврово- Дебар во двата правца поради обилни врнежи од снег

Поради обилни врнежи од снег и засилен ветер попладнево е воведена забрана за тешки товарни возила на патниот правец крак-Маврово- Дебар во двата правци.

Како што информираат од ЈП Македонија пат, забраната е воденедена од 16:30 часот.