Магазин 16. април 2019. / 09:40

Временска прогноза за вторник

Временска прогноза за вторник

Период на променливо облачно време со сончеви периоди. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во попладневните часови.

Локално ќе има услови за појава на град.

Утринските температури ќе бидат во опаѓање. Завреме на викендот ќе настапи стабилизирање на времето.