Магазин 22. јуни 2020. / 14:15

Вонредна временска прогноза: Од ноќеска нестабилно време, силен дожд, грмотевици и ветер

Вонредна временска прогноза: Од ноќеска нестабилно време, силен дожд, грмотевици и ветер

Обилни врнежи со над 20 литри на метар квадратен во форма на невреме.

Како што најавија од УХМР, во текот на ноќта и утре времето ќе биде облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално ќе има пообилни врнежи со електрични празнења и засилен ветер.