Магазин 27. март 2020. / 17:27

Во карантин завршија сите играчи на Реал Мадрид

Во карантин завршија сите играчи на Реал Мадрид

Кошаркарите на Реал Мадрид завршија со двонеделниот карантин, но и тие и фудбалерите остануваат во изолација во домашни услови. Освен Треј Томпкинс, никој друг не е заразен со Ковид-19, објави шпанскиот весник „Ас“.

Околу 750 вработени лица во сите секции на Реал Мадрид беа ставени во карантин на 12 март, но сега може да здивнат. Шпански „Ас“, сепак, нагласува дека нема многу работи да се променат и дека се обврзани и натаму да ги почитуваат протоколите.

И фудбалерите работат по зададените задачи на Зинедин Зидан. Тие и натаму ќе останат во своите домови, во постојан контакт се со медицинските лица во клубот и работат на одржување на формата во што од голема помош е што сите имаат свои домашни теретани.