Магазин 13. March 2019. / 16:56

Внимавајте: Временски шокови не очекуваат до крајот на неделата

Внимавајте: Временски шокови не очекуваат до крајот на неделата

Од утре се очекуваат нови врнежи од дожд и снег на планините.

Потоа следува период на стабилно и суво време со пораст на дневните температури кои од недела и во првите денови од следната недела на места ќе го надминат 20-тиот степен.

Денеска температурите се движеа од 7 до 15 степени.