Магазин 15. јануари 2020. / 14:49

(ВИДЕО) Талевски ја има најдобрата асистенција на Европското првенство

(ВИДЕО) Талевски ја има најдобрата асистенција на Европското првенство

Македонија вчера загуби од Австрија и веќе е на пат за дома, но нашиот ракометар Филип Талески ја има најдобрата асистенција за вчерашниот ден во изборот на ЕХФ.

Неговото додавање зад грб кон Дејан Манасков е рангирано највисоко на топ 5 листата.