Магазин 10. февруари 2019. / 20:34

(ВИДЕО) Сари одби да се поздрави со Гвардиола по големиот пораз

(ВИДЕО) Сари одби да се поздрави со Гвардиола по големиот пораз

Маурицио Сари по дебаклот од Манчестер сити од 6-0, веднаш по последниот свиреж на судијата Мајк Дин истрча во соблекувалната.

Тој не се поздрави со неговиот колега Пеп Гвардиола иако тоа е обичај во Премиерлигата.

Италијанецот можеше да го забележи менаџерот на Сити, бидејќи одеше кон него.

Спортската јавност овој потег негативно го оцени.