Магазин 19. јануари 2020. / 19:04

(ВИДЕО) Пандев стрелаше против Рома!

(ВИДЕО) Пандев стрелаше против Рома!

Македонскиот фудбалер Горан Пандев успеа да се запише во листата на стрелците на дуелот меѓу Џенова и Рома кој се игра во рамки на Серија А.

Нашиот најдобар фудбалер стрелаше пред самиот крај на првото полувреме, за да ја намали негативата на својот тим (1-2). Тој доби една длабочинска топка од Шоне, па со лоб го измами Лопез.

Голот на Горан Пандев против Рома: