Магазин 14. јануари 2021. / 20:50

(ВИДЕО) Македонското знаме се вее и во Каиро

(ВИДЕО) Македонското знаме се вее и во Каиро

Машката репрезентација на Македонија во овие моменти го започна натпреварот против Шведска.

Поддршката од трибините ќе им фали на нашите ракометари, но македонското знаме се развеа низ салата во Каиро.

Утре Македонија ќе биде слободна, задутре е пресметката со домаќинот Египет, додека на 18 јануари се игра средбата со Чиле.