Магазин 20. јануари 2021. / 23:23

(ВИДЕО) Лејди Гага ја отпеа химната на инаугурацијата на Џо Бајден – пофалби на социјалните мрежи за изведбата

(ВИДЕО) Лејди Гага ја отпеа химната на инаугурацијата на Џо Бајден – пофалби на социјалните мрежи за изведбата

Лејди Гага ја отпеа американската химна на инаугурацијата на Џо Бајден, 46-от претседател на САД. Реакциите на нејзината изведба веќе ги преплавија социјалните мрежи.

„Не сум Американец, но се наежив од нејзината изведба“, „Се расплакав од нејзината изведба“,

„Голема чест е да се приклучам на инаугурацијата на Бајден на 20-ти јануари, каде што ќе ј пеам националната химна и ќе ја прославам историската инаугурација на Џо Бајден и Камала Харис“, напиша Гага на својот Твитер профил откако дознала дека токму таа ќе ја испее химната.