Магазин 14. јануари 2021. / 21:40

(ВИДЕО) Лазаров асистира, Кузмановски погодува: Цепелин кој ќе се памети

(ВИДЕО) Лазаров асистира, Кузмановски погодува: Цепелин кој ќе се памети

Македонската ракометна репрезентација по првото полувреме на мечот со Шведска има негатива од пет голови разлика (16:11).

Нашата репрезентација има потешкотии да ја пробие гранитната одбрана на Швеѓаните, но сепак, ниту многу посериозни репрезентации немале решение за нашето „тајно оружје“ – цепелинот.

Во моменти кога Шведска играше со играч помалку, Кире Лазаров одлично го проигра Филип Кузмановски, а ракометарот на Хановер не ја испушти оваа шанса и постигна погодок за 15:11.