Магазин 02. август 2020. / 19:06

(ВИДЕО) Како Обамејанг го тресне на земја пехарот од ФА Купот

(ВИДЕО) Како Обамејанг го тресне на земја пехарот од ФА Купот

Пјер Емерик Обамејанг беше инспиратор на победата на Арсенал против Челси во ФА Купот, фудбалерот на „топџиите“ на крајот направи глупост по кој му се смее цела Англија.

Обамејанг пред да го крене големиот пехар, му „избега“ од рацете и се скрши на теренот на „Вембли“.