Магазин 14. јануари 2021. / 18:03

(ВИДЕО) Како изгледа најновиот модел на Самсунг, Галакси С21 Ултра?

(ВИДЕО) Како изгледа најновиот модел на Самсунг, Галакси С21 Ултра?

Како нов водечки модел, Galaxy S21 Ultra обезбедува најнапредни и најинтелигентни опции на камера, најдобар дисплеј и најсилни перформанси во Galaxy серијата на паметни телефони

Компанијата Samsung Electronics го претстави Galaxy S21 Ultra, водечки уред за 2021 година кој носи супериорно корисничко искуство што целосно го менува концептот на паметен телефон. Galaxy S21 Ultra е опремен со професионални технологии за камера, најинтелигентен дисплеј и одлични перформанси. Она што е специфично за Galaxy S21 Ultra паметниот телефон е можноста да се користи S Pen пенкалото, со што S21 Ultra е првиот Galaxy S уред што нуди поддршка на пенкалото за максимална продуктивност и креативност.

– Galaxy S21 Ultra е одличен пример за тоа како Samsung своите иновации ги посветува на корисниците, така што тие можат да го збогатат своето секојдневие според сопствениот животен стил. Без технологија денес не можеме нормално да функционираме и да останеме поврзани, затоа со овој уред сакаме да направиме чекор напред и да ги поместиме границите на она што е можно со паметните телефони, рече TM Roh, претседател и директор за мобилни комуникации, во компанијата Samsung Electronics.

Во продолжение може да видите видео како изгледа овој телефон.

Брзината на освежување на екранот варира во зависност од содржината на опсегот од 10 до 120 Hz за да се обезбеди оптимална енергетска ефикасност и заштеда на енергија од батеријата. Кога ќе го споредиме со претходниот модел од Galaxy S20 серијата, S21 Ultra е опремен со сијалици кои светат за 1500 нити повеќе, т.е. 25 проценти помоќно, што е најсилно на Galaxy паметните телефони досега. Екранот е унапреден и со подобрен сооднос на контрастот од 50 проценти за кристално чист и јасен приказ, дури и кога уредот се користи на отворено. Како и Galaxy S21 и S21+, S21 Ultra е опремен со опции за намалување на заморот во очите и има најдобра камера од сите Samsung уреди.