Магазин 18. септември 2019. / 14:39

(ВИДЕО) Гром удри во фудбалери за време на фудбалски натпревар

(ВИДЕО) Гром удри во фудбалери за време на фудбалски натпревар

На фудбалски натпревар одигран во Јамајка како дел од младинските лиги, се случи неверојатна сцена кога молња удри неколку играчи.

За среќа, никој од нив не е сериозно повреден и тие се сместени во локална болница.