Магазин 08. јуни 2019. / 21:09

(ВИДЕО) Емотивно видео за збогум на Карачиќ од Вардар

(ВИДЕО) Емотивно видео за збогум на Карачиќ од Вардар

„Кралот“ на СЕХА-лигата и играч на Вардар, Игор Карачиќ, за жал од следната сезона нема да го гледаме во црвено-црниот дрес.

Игор Карачиќ е од самиот почеток на СЕХА-лигата, каде успеа да освои пет трофеи со Вардар.

Дефинитивно и Вардар и лигата губат со неговото заминување, а од медија тимот на СЕХА со посебно видео се збогуваа од ракометниот „моцарт“.