Магазин 11. ноември 2019. / 09:38

Уште денес сончево време, од утре дожд и засилен ветер

Уште денес сончево време, од утре дожд и засилен ветер

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла. Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната од 11 до 21 степени.

Од утре попладне и во среда под влијание на влажен бран ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува и умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. Локален дожд ќе има и во четврток.

Утринската ќе се спушта до четири, а дневната ќе се движи околу 20 степени.