Магазин 22. мај 2020. / 12:01

УХМР најави какво време не очекува за продолжениот викенд

УХМР најави какво време не очекува за продолжениот викенд
фото: Каја Тасевска

Променливо облачно време со повремено засилен северен ветер ќе преовладува во текот на престојниот продолжен викенд.

Од Управата за хидрометеоролошки работи најавуваат за недела попладне локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Минималните температури ќе се движат од 6 до 14 степени, а дневните од 20 до 27 степени.

Понестабилно време се очекува во вторник и среда кога температурите ќе се намалат во просек за три до четири степени.