Магазин 07. септември 2019. / 21:13

УХМР излезе со најнова прогноза

УХМР излезе со најнова прогноза

Утре ќе преовладува сончево време со умерена облачност, околу пладне и попладне ќе има краткотраен локален дожд и ретки грмежи. Од понеделник времето ќе биде претежно стабилно и топло со слаб до умерен јужен ветер.

Прогноза за 09.09.2019
Минимална температура: 9°C до 18°C
Максимална температура: 25°С до 31°C
Сончево со умерена облачност. Попладне понекаде со услови за краткотраен дожд. УВ=6

Прогноза за 10.09.2019
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 26°C до 32°C
Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=6

Прогноза за 11.09.2019
Минимална температура: 9°C до 17°C
Максимална температура: 25°C до 31°C
Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=6