Магазин 15. март 2020. / 15:53

Тројца фудбалери, член на стручниот штаб и лекар на Валенсија позитивни на Ковид-19

Тројца фудбалери, член на стручниот штаб и лекар на Валенсија позитивни на Ковид-19

Валенсија соопшти дека во рамките на нејзиниот персонал има пет члена поврзани со првиот случај заразен со коронавирус.

Еден од нив е Езекиел Гареј, кој сам објави на социјалните мрежи дека е заразен со коронавирусот.

Другите, како што дознава АС, претпочитаат да останат анонимни, се двајца играчи, член на техничкиот персонал и едно лице од медицинскиот персонал.

Сите тие се во своите домови во добра здравствена состојба и со мерки за изолација.