Магазин 08. септември 2019. / 16:15

Стоилов: Слободна, независна и суверена РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

Стоилов: Слободна, независна и суверена РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

Македонската ракометна икона, капитенот на европскиот шампион Вардар, Стојанче Стоилов, испрати кратка и јасна честитка по повод Денот на независноста на нашава држава.

Тој на својот фејсбук профил напишал краток статус со кој го честита денешниот празник на сите граѓани.

Самостојна, независна и суверена РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА – напиша Стоилов и “заработил“ над илјада лајкови.