Магазин 16. ноември 2020. / 22:50

Српскиот актер Иван Бекјарев почина од корона вирус

Српскиот актер Иван Бекјарев почина од корона вирус

Познатиот српски актер Иван Бекјарев почина денес на 74 години од последици од коронавирусот. Бекјарев, како што известуваат српските медиуми, со коронавирусот се заразил минатиот месец, а пред десетина дена неговата здравствена состојба значително се влошила.

Последните недели тој бил хоспитализиран на инфективната клиника во Белград. Актерот дознал дека е позитивен на коронавирус додека снимал филм, по што веднаш го напуштил сетот.

Иван Бекјарев, најмногу познат по улогата на Курчубиќ во популарната тв-сериија „Подобар живот“.