Магазин 11. јануари 2021. / 11:10

Сопругата на Илон Маск: „Конечно добив корона, уживам во треската“

Сопругата на Илон Маск: „Конечно добив корона, уживам во треската“

Сопругата на Илон Маск, канадската пејачка и глумица Грајмс, објави дека е позитивна на коронавирусот.

-Конечно и јас добив ковид-19, ама на чуден начин сепак уживам во треската што ја предизвикуваат лековите, напиша на Инстаграм, не откривајќи дали и нејзиниот сопруг и синот X AE A-XII се заразени со коронавирусот.