Магазин 01. March 2019. / 09:16

Сончево време со дневна температура до 20 степени

Сончево време со дневна температура до 20 степени

Времето ќе биде претежно сончево, попладне облачноста делумно ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер oд северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од 13 до 20 степени.

Во Скопје ќе биде сончево, попладне облачноста делумно ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер oд северозападен правец.

Утринската температура ќе достигне до минус еден, а дневната температура до 17 степени.

Следува период на стабилно и потопло време, освен во сабота кога ќе има зголемена облачност, засилен ветер и услови за слаб локален дожд.