Магазин 22. мај 2019. / 09:26

Сончево време, попладне дожд и грмежи

Сончево време, попладне дожд и грмежи

Денеска времето ќе биде умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд претежно попладне и кон крајот на денот.

Ќе има и појава на грмежи и краткотрајно засилување на ветерот.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 26 Целзиусови степени, Маврово 16, Охрид 22, Битола 25, Кавадарци 26, Крива Паланка 23, Берово 21, Дојран 27 степени.

Утре времето ќе биде претежно стабилно и суво, со услови за краткотраен дожд на северозапад и дневни температури од 15 до 28 степени.