Магазин 23. август 2019. / 09:04

Сончево со умерена облачност и температура до 38 степени

Сончево со умерена облачност и температура до 38 степени

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, особено изразен во североисточните делови каде повремено ќе засилува. УВ индексот ќе изнесува 8.

Утринските температури ќе се движат од 12 до 21 степен, а дневните од 28 до 38 степени.

Во Скопје и околината сончево време со утринска температура до 18 степени, а дневна температура до 36 степени.