Магазин 20. август 2019. / 09:36

Сончево со мала локална облачност и температура до 37 степени

Сончево со мала локална облачност и температура до 37 степени

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и западен правец, информираат од Управата за хидрометеорлошки работи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 18, а максималната од 30 до 37 степени.

Следува период на стабилно и топло време.

Зголемена облачност се очекува за време на наредниот викенд.