Магазин 24. ноември 2020. / 09:31

Сончево и ветровито, утринските температури ниски

Сончево и ветровито, утринските температури ниски

Продолжува периодот на стабилно и сончево време со ниски утрински температури.

За денеска синоптичарите најавуваат сончево време со умерена до значителна облачност. Ќе дува и умерен, долж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Tемпературата ќе се движи од 8 до 15 степени.

Во Скопје слично време со температура до 10 степени.

Во следните денови времето ќе биде слично со појава на магла по одделни котлини каде температурата ќе биде пониска и во текот на денот.