Магазин 26. февруари 2021. / 08:22

Сончево и топло време со температура до 22 степени

Сончево и топло време со температура до 22 степени

Сончево и топло време со максимална температура до 22 степени ќе преовладува денеска во земјава.

Во Скопје слично време со максимална температура до 20 степени.

Утринските температури, освен во Берово и Маврово, насекаде се над нулата. Најтопло е во Крушево и Виница каде утринава се измерени пет степени.