Магазин 01. октомври 2020. / 13:30

Следните два дена стабилно време, а од недела услови за дожд и грмежи

Следните два дена стабилно време, а од недела услови за дожд и грмежи

Времето до недела ќе биде претежно стабилно. Во недела ќе има услови за краткотрајна нестабилност, а потоа до среда ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд и грмежи.

Утринските температури до вторник ќе бидат во постепено зголемување, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Ќе дува умерен дозасилен ветер претежно од јужен правец што ќе предизвика дополнителен пораст и на дневните температури.