Магазин 05. февруари 2020. / 15:00

Руската фудбалска репрезентација суспендирана од СП во Катар во 2022 година?

Руската фудбалска репрезентација суспендирана од СП во Катар во 2022 година?

Арапската телевизија „beIN SPORTS“ соопшти дека Светската антидопинг агенција ја суспендирала руската фудбалска рпрезентација од учеството на светското првенство, што ќе се одржи во Катар во 2022 година.

Телевизијата се повикува на извори од „WADA“.

Засега нема потврда на информацијата од ФИФА и УЕФА.