Магазин 19. март 2019. / 11:33

Роналдо и Меси од летоска ќе бидат соиграчи?

Роналдо и Меси од летоска ќе бидат соиграчи?

Двајцата најдобри фудбалери во светот Кристијано Роналдо и Лионел Меси од летоска можат да станат соиграчи.

Браем такви планови има Дејвид Бекам, некогашниот фудбалер на Мачестер јунајтед, Реал и ПСЖ, а сега прв човек на ФК Интер Мајами.

Клубот на Бекам од наредната сезона ќе биде член на МЛС лигата, а тој оментално работи на идејата што повеќе ѕвезди да донесе во истиот.

Како што пренесуваат американските медиуми, целта на Бекам е од летоска да ги спои двата најдобри фудбалеири во светот Кристијано Роналдо и Лионел Меси.

Нив двајцата на листа на желби ги имаат сите клубови. Толку добро играат за нивните клубови што ќе биде тешко да се реализираат тие трансвери. Меѓутоа, се е можно. Чуда се случуваат, истакнал Бекам.