Магазин 27. јануари 2020. / 14:43

Роналдо и Фиго предизвикаа бес и потсмев – објавија иста порака за сочувство по смртта на Коби Брајант

Роналдо и Фиго предизвикаа  бес и потсмев – објавија иста порака за сочувство по смртта на Коби Брајант

Луис Фиго и Кристијано Роналдо ја објавија истата порака за сочувство на „Твитер“ по смртта на Коби Брајант и ги налутија фановите на социјалните мрежи.

Португалците не ги избришаа твитовите ниту дадоа објаснувања по лавината осуди на социјалните мрежи.