Магазин 16. август 2019. / 10:29

Реал Мадрид ќе земе кредит за да купи фудбалер

Реал Мадрид ќе земе кредит за да купи фудбалер

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез подигнал крeдит за да го плати трансферот на Нејмар, пренесува „Спорт ес.“ На овој чекор се решил првиот човек на „кралскиот клуб“ бидејќи не бил во можност да ја плати целата сума што ја бара Пари Сен-Жермен.

Од порано се шпекулира дека ПСЖ е подготвен да се раздели со Нејмар за 200 милиони евра. Бразилецот во ПСЖ дојде од Барселона пред две години за рекордни 222 милиони евра.