Магазин 14. ноември 2019. / 12:32

Реал Мадрид ќе купува фудбалер за 116 милиони евра

Реал Мадрид ќе купува фудбалер за 116 милиони евра

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо може да го напушти клубот, бидејќи Реал Мадрид е подготвен да понуди за него 116 милиони евра, пренесе „Дејли мејл“.

Фудбалерот не е задоволен од својата позиција во клубот. За доцнењето од само еден ден враќајќи се од англиската репрезентација, 19-годишниот играч е казнет со парична казна од 100 илјади евра.

Во тековната сезона, Санчо настапи на 16 натпревари за Борусија, постигна четири гола и забележа осум асистенции.

Неговиот договор со германскиот клуб важи до 30 јуни 2022 година.

Исто така заинтересирани за Санчо се и Манчестер јунајтед, ПСЖ, Барселона и Ливерпул.