Магазин 08. јануари 2020. / 19:21

Распоред и саатница на натпреварите на Македонија на ЕП во ракомет

Распоред и саатница на натпреварите на Македонија на ЕП во ракомет

Европското првенство во ракомет започнува на 9-ти јануари. Континенталниот собир ќе стартува со мечот Белорусија – Србија, а Македонија својот прв меч го игра на 10-ти јануари со почеток во 20:30 часот против Украина.

Во Групата Б се наоѓаат уште Австрија и фаворитот Чешка.

Ова е распоредот:

10.01.2020 МАКЕДОНИЈА – УКРАИНА (почеток 20:30 часот)

12.01.2020 ЧЕШКА – МАКЕДОНИЈА (почеток 16:00 часот)

14.01.2020 АВСТРИЈА – МАКЕДОНИЈА (почеток 18:15 часот)