Магазин 12. март 2021. / 14:20

Ракометарите добија парични награди од по 20.000 евра

Ракометарите добија парични награди од по 20.000 евра

Управниот одбор на Ракометната федерација на Македонија, денес донесе Одлука за доделување парична награда во износ од 20.000 евра на сениорската машка ракометна репрезентација за извојуваната победа против актуелниот светски и олимписки шампион, селекцијата на Данска.

Избраниците на селекторот Кирил Лазаров вчеравечер во рамките на квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство 2022 ја совладаа Данска со 33:29.

Од РФМ информираат и за усвоениот предлог за Генерален секретар на федерацијата да биде реизбран Филип Милошевски.