Магазин 23. септември 2020. / 16:30

Работнички пријави 15 заразени – првенството под знак прашалник

Работнички пријави 15 заразени – првенството под знак прашалник

Огромен проблем за РФМ и одржување на првенството во машката Супер лига откако тимот на Работнички пријави 15 заразени ракометари. Целиот тим направил тестирање како дел од клупската политика повремено сите да се тестираат и резултатите биле позитивни. Сите играчи и членови на стручниот штаб се веќе во домашна изолација. Најголемиот дел од играчите немаат сериозни симптоми, но резултатите се позитивни.

Одложен е утрешниот меч против Металург кој требаше да се игра во Автокоманда. Ова е прв тим од Група Б што пријавува позитивни. Таму се тимовите Металург, Бутел, Еурофарм Пелистер 2, Тиквеш и Младост Богданци.