Магазин 15. March 2019. / 16:58

Повторно промена на времето – од недела темепратури над 20 степени

Повторно промена на времето – од недела темепратури над 20 степени

Денеска имавме претежно убаво сончево време, а повремено дуваше и слаб ветер.

За викендот и на почетокот на следната недела не очекува топло време со пораст на дневните температури.

Во недела и во првите денови од следната седмица на повеќе места дневните температури ќе бидат над 20-тиот степен.