Магазин 10. септември 2019. / 12:19

Попладнево пороен дожд – еве какво ќе биде времето од утре

Попладнево пороен дожд – еве какво ќе биде времето од утре

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во попладневните часови ќе има услови за појава на изолирана нестабилност со појава на краткотраен пороен дожд.

Утринската температура ќе се движи од 9 до 19 степени, а дневната од 23 до 33 степени.

Во Скопје и околината утринската температура ќе достигне до 17 степени, а дневната температура до 31 степен.

Од утре ќе има повеќе сончево време и ќе следува период на стабилно и релативно топло време.