Магазин 10. декември 2020. / 17:03

Пол Погба го напушта Манчестер Јунајтед?

Пол Погба го напушта Манчестер Јунајтед?

Менаџерот на Пол Погба, Мино Рајола, пред неколку дена, изјави дека неговиот клиент ќе го напушти клубот по завршувањето на сезоната. Англиските медиуми, во четвртокот, тврдат дека Јунајтед ќе се обидат да го продадат Погба во јануарскиот преоден рок.

Пол Погба во 2016 година се врати на „Олд Трафорд“ од Јувентус. Јунајтед за неговиот трансфер платија 105 милиони евра. Во својот втор мандат Погба не ги исполни очекувањата.

Проектиран да биде лидер на „црвените ѓаволи“, тој четири години се мачи со повредите и формата.

Според англиските медиуми Јунајтед за Погба бараат 55 милиони евра.

Францускиот репрезентативец во минатото се поврзуваше со Реал Мадрид, а наводно за него се заинтересирани Јувентус и ПСЖ.