Магазин 17. March 2019. / 18:07

Пандев со гол и асистенција го прегази Јувентус

Пандев со гол и асистенција го прегази Јувентус

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев ја имаше главната улога во тимот на Џенова, која успеа да му го нанесе првиот пораз на Јувентус.

Пандев во игра влезе во 60. минута, а кратко потоа му асистираше на Стураро кој со шут од далечина го совлада Перин за водство на Џенова од 1-0.

Десет минути подоцна убав гол на Пандев со кој ги реши сите дилеми околу победникот, Македонецот ги постави конечните 2-0… Ова беше првиот пораз на Јувентус во серија а оваа сезона.