Магазин 09. февруари 2021. / 15:12

Од викендов студен бран: Температури до -12 степени

Од викендов студен бран: Температури до -12 степени

Од петок драстичен пад на температурите кај нас. Времето в петок ќе биде сончево со мала до умерена облачност, ветровито и студено. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Утринските температури од -9 до -1 степен, а дневните од -2 до 6.

Вo сабота претежно облачно, студено и ветровито со умерен до засилен ветер од северен правец. Во западните и јужните делови ќе има врнежи од снег. Утринската ќе се спушти до -12 степени, а дневната од -6 до 1 степен.